5 pravidiel nezáväzného zoznamovania sa

Aug 01, 2018

Nezáväznézoznamovanie sa je ideálny spôsob, ako sa zoznamovať s ľuďmiv uvoľnenej situácii bez akýchkoľvek háčikov. Nezáväzné stretnutie nemusískončiť sexom, ak to účastníci nechcú. Ide predovšetkým o to, čo chcú oni.

1. Zbytočne tonekomplikujte

Kľúčomk nezáväznému zoznamovaniu sa je nezabudnúť, prečo ste sa do toho vôbecpustili. Ak zistíte, že začínate byť konkrétnou osobou posadnutí, nezáväznézoznamovanie pre vás zrejme nie je vhodné. Zbytočne to nekomplikujtea naučte sa užívať si chvíľu.

Najlepšie, čo môžete urobiť, je sústrediť sa na jednu vec: na zábavu. Hľadať to jediné bude oveľa jednoduchšie, než snažiť sa splniť nejaký komplexný zoznam. V prípade jednoduchých vecí je oveľa menej pravdepodobné, že sa zrazu rozpadnú, skôr než ste čakali.

2. Nestanovujte si povinné limity

Nezabúdajte, že nezáväzné zoznamovanie sa značne líši od ostatných typov zoznamovania. Nemusíte sa napríklad obmedzovať na konkrétneho partnera alebo partnerku, preto môžete vyskúšať rôzne veci s rôznymi ľuďmi.

Využite tiež príležitosť vyskúšať niečo nové. Ak máte za normálnych okolností uprednostňovaný typ, skúste trochu experimentovať a zoznámiť sa aj s inými typmi. Ak to nevyjde, vždy môžete neskôr zmeniť názor.

3. Stanovte si hranice

Vyhýbanie sa limitom neznamená, že musíte prijať všetko. Mali by ste pochopiť, kde sú vaše hranice a čo je vám ešte príjemné. Nedovoľte nikomu inému, aby vás ignoroval.

Nezabúdajte, že s konkrétnou osobou sa nemusíte stretnúť viac než raz. Ak sa s dotyčnou osobou nebudete cítiť príjemne, môžete stretnutie ukončiť a bez obáv naň zabudnúť. Snažte sa predovšetkým od začiatku dať úprimne najavo, čo chcete.

4. Uvoľnite sa

Podstatou celého nezáväzného zoznamovania sa je zábava. Ak sa chcete zabaviť, musíte na vytvoriť správne podmienky, a to znamená, že sa musíte uvoľniť. Čím skôr si doprajete zábavu, tým sa vám pri zoznamovaní bude viac dariť.

Znamená to prispôsobiť sa situácii. Opäť by ste nemali zabúdať, aké sú vaše hranice, no nerobte si starosti, ak sa stretnutie nebude odvíjať podľa vašich predstáv. Ak nedostanete presne to, čo ste chceli, nevadí to, pretože neskôr budete mať ďalšie šance.

5. Majte realistické očakávania

Ak si stanovíte povinné a trúfalé ciele, zrejme budete sklamaní. Snažiť sa vynútiť dosiahnutie cieľov na stretnutiach je dobrý spôsob, ako dokázať presný opak.

Snažte sa nezabúdať, že ste súhlasili, že sa rovnako zabavíte s kýmkoľvek, koho stretnete. Ak si dáte za cieľ užiť si to, nech sa stane čokoľvek, je oveľa pravdepodobnejšie, že sa vám to podarí, pretože vás nebudú ťažiť vopred stanovené predstavy.