Čo napísať v prvej správe na webových lokalitách zameraných na nezáväzné zoznamovanie on-line

Aug 01, 2018

Narazili ste na niekoho so zaujímavým profilom – skvelé! 

Čo by ste ale mali napísať do prvej správy na internetovej zoznamke, aby ste znásobili šancu na odpoveď? 

Mnoho ľudí tento prvý a zásadný krok nevezme za správny koniec. 

Našťastie máme po ruke sprievodcu, kde nájdete tipy, čo napísať, aby ste na človeka na opačnej strane naozaj zapôsobili a aby sa chcel s vami stretnúť. Prečítajte si ich!

Gramotnosť

Pravopisné a gramatické chyby, slang a internetové výrazy sú absolútne nevhodné, ak si chcetemaximálne znásobiť šancu na odpoveď. 

Použite kontrolu pravopisu, no správu si hlavne pred odoslaním prečítajte! 

Výnimku tvoria výrazy ako lol! a haha!, pretože z nich vidno vašu uvoľnenosť a že je s vami zábava. Ich používanie vám vlastnezvýši šancu na odpoveď!

Tón

Dbajte na ľahkosť a nenútenosť– píšte, ako by ste sa s človekom na opačnej strane zhovárali osobne. Snažte sa prejaviť zmysel pre humor, no nezabúdajte na medze priateľskosti a zdvorilosti.

Nechajte protistrane priestor na odpoveď

Ako súčasť správy položte otázkualebo povedzte vtip, na ktorý môže reagovať. 

Ak máte možnosti ako „štuchnutie“ alebo „žmurknutie“, nepoužite ich v prvej správe, a to bez ohľadu na to, čo robíte!

Zaujímajte sa o osobu na druhej strane

Nemyslíme tým zoznámenie, už vie, že máte záujem! Ukážte jej, že ste si prečítali jej profil tým, že sa spýtate na niečo, čo napísala – podľa možnosti na tému, ktorá zaujíma aj vás. 

Tým mu preukážete svoju potenciálnu kompatibilitu a nadviažete rozhovor o niečom, čo má rada a čo sa jej páči. Ak spomenie, že miluje Paríž, spýtajte sa na najobľúbenejšiu vec spojenú s Parížom.

Dávajte si pozor na komplimenty

Komentovanie fotografie láka, no zvyčajne to vyslúži ignoranciu. 

Ak chcete niekomu zložiť poklonu,okomentujte niečo, čo si sám zvolil, napríklad zaujímavý účes alebo moderné topánky. 

Poukázanie na to, že sa vám páči jeho výber, sa prijíma oveľa lepšie ako lichôtky týkajúce sa výzoru, ktorý nie je možné ovplyvniť. 

Nespomínajte žiadnu časť tela, dokonca ani oči. Nepoužívajte prídavné mená ako „sexy“, „úchvatný/-á“ ani „príťažlivý/-á“, je to príliš familiárne a znie to skôr ako tokanie než ako priateľská, nenútená prvá správa.

Vyberte si správny pozdrav

V skratke: povedať „čau“, „ahoj“ alebo „nazdar“ vám zníži šancu na odpoveď. Miesto nich použite neformálne pozdravy ako „ako sa máš“, „ako sa ti darí“ alebo „čo nové“. Navodia nezáväzný tón a zachovávajú priateľskosť.

A nakoniec...

Nevzdávajte sa! Ak vám niekto neodpovie, neberte to osobe. Čaká na vás mnoho iných, takže vykročte správnou nohou a pokračujte v posielaní správ!