Najčastejšie otázky

Aug 01, 2018

Prečo nezáväzné zoznamovanie?

Veľa ľudí sa nás pýta, prečo by mali vyskúšať nezáväzné zoznamovanie. Jednoduchá odpoveď je, že je to zábavný a jednoduchý spôsob spoznania nových ľudí. No podľa našich skúseností to nebola správna úvodná otázka. Vo všeobecnosti sme zistili, že ľudia stále úplne nechápu, o čom sú zoznamky on-line a koľko existuje rozličných platforiem a komunít. Online platformy zamerané na zoznamovanie sa snažia spojiť rovnako zmýšľajúcich ľudí s cieľom umožniť im nájsť si nového priateľa, známosť, partnera alebo nezáväznú spoločnosť. Internet vám jednoducho pomáha rozšíriť si vyhľadávací priestor a ponúka nástroje (okamžité správy, videohovory, atď.), aby bolo hľadanie zábavnejšie. Zoznamovanie on-line je to, čo z toho máte vy – presne ako v skutočnom živote, keď si s kamarátmi zájdete do baru, aby ste sa zoznámili s novými ľuďmi. Takže znovu: „prečo zoznamovanie on-line“: je to spôsob spoznania nových priateľov, známostí alebo partnerov a môže byť neskutočne zábavný. 


Čo je dôležité pri výbere webovej lokalityzameranej na nezáväzné zoznamovanie?

Táto otázka súvisí s tým, čo sme už uviedli v časti „Prečo zoznamovanie on-line“?: je veľmi dôležité definovať, čo vlastne hľadáte. Existujú tisícky platforiem zameraných na zoznamovanie. Na úvod je dobré položiť si otázku, či hľadáte zábavnú spoločnosť alebo nového partnera na dlhodobý vzťah. Hoci sú hranice trochu rozmazané, je to vhodná forma, ako odlíšiť jednotlivé platformy. Na jednej strane máme portály zamerané čisto na randenie (alebo dokonca nezáväzné randenie) s tisícmi profilov, ktoré si môžete prezerať, a na druhej strane sú tu takzvané dohadzovacie webové lokality, ktoré vám chcú pomôcť nájsť si spriaznenú dušu a budúceho manžela/manželku. Prečítajte si naše hodnotenia rozličných webových lokalít na zoznamovanie on-line a uvidíte, ktorá platforma čo ponúka.


Ako je to so zabezpečením osobných údajov a údajov ako takých?

„Bezpečnosti“ sa týkajú dva dôležité aspekty. Jedným z nich je bezpečnosť osobných údajov, medzi ktoré patrí e-mailová adresa, meno, atď... Pred registráciou si nikdy nezabudnite prečítať (alebo realistickejšie, prebehnúť očami) zmluvné podmienky na lokalite. Ak ich neviete nájsť, je to jasná červená a nemali by ste sa registrovať. Overte si, či spĺňa lokalita príslušné spotrebiteľské zákony v [COUNTRYPOPULATION]  a či podrobne vysvetľuje, čo robí s vašimi osobnými údajmi. Štandardom by malo byť výslovné uvedenie, že bez vášho súhlasu nebudú zdieľať žiadne vaše osobné údaje s treťou stranou.

Druhým dôležitým aspektom je vaša osobná bezpečnosť. Tu vám môžeme odporučiť len dávať si pozor rovnako, ako by ste si dávali aj pri stretávaní s ľuďmi v realite. Hoci je zoznamovanie on-line vo všeobecnosti bezpečné, existujú ľudia, ktorí sa vás budú snažiť rozličnými spôsobmi využiť, alebo sú jednoducho nepríjemní spoločníci. Držte sa zdravého rozumu. Medzi niekoľko odporučení patrí: pri prvých stretnutiach sa nezabudnite stretnúť na verejných miestach, informujte rodinu a priateľov o tom, že ste spoznali niekoho nového a dávajte si pozor pri zdieľaní osobných informácií s novými kontaktmi.


Aký rozpočet si mám pripraviť na začiatku nezáväzného zoznamovania?

Existuje viacero rozličných možností, od 100 % bezplatných zoznamovacích webových lokalít až po lokality s plateným členstvom, kde môžu mesačné poplatky dosiahnuť až 40 USD. Konečná voľba závisí od vašich preferencií. No ako sme už uviedli v predchádzajúcom odseku, platené internetové zoznamky odrádzajú podvodníkov a tým vytvárajú serióznejšiu komunitu.